- Pasmo częstotliwości – Zakres częstotliwości o konkretnym przeznaczeniu. Pasma wykorzystywane przez satelity do przekazu kanałów TV i radiowych to pasmo C i Ku.
- Polaryzacja – Sygnał satelitarny jest przesyłany w określonym paśmie częstotliwości. W celu optymalnego wykorzystania pasma i zagwarantowania transmisji możliwie największej liczby programów sygnałom przydzielana jest różna polaryzacja. Występują dwa rodzaje polaryzacji: liniowa i kołowa.
- Pozioma (horyzontalna) – W technice satelitarnej słowem: pozioma” (również „horyzontalna”) określa się kierunek polaryzacji sygnału. Zazwyczaj stosowany jest skrót H.
- Pionowa (wertykalna) – W technice satelitarnej słowem „pionowa” (również „wertykalna”) określa się kierunek polaryzacji sygnału. Zazwyczaj stosowany jest skrót V.
- Polaryzacja kołowa - Są dwie polaryzacje kołowe: prawoskrętna ® i lewoskrętna (L). Jest ona bardzo rzadko stosowana (w Europie), w ten sposób nadaje kilka transponderów na satelicie Eutelsat W4. Do odbioru tej polaryzacji używa się innych konwerterów niż do polaryzacji liniowej.
- Transponder – Część satelity telekomunikacyjnego odpowiedzialna za odbiór pojedynczych kanałów z Ziemi i przesyłanie ich do innych rejonów świata.
- C-Band - pasmo C (4GHz); pasmo częstotliwości w zakresie od 3,7 do 4,2 GHz wykorzystywane do transmisji analogowych i cyfrowych.
- SECAM - skrót z fran. Sequentiel Couleur a Memoire - standard przekazu obrazu w telewizji; stosowany w Europie np. w Francji, był także w Polsce, zastąpiony przez PAL.